Návšteva z Výskumného inštitútu pre priemyselné technológie ITRI z Taiwanu

2560

Nedávno sme boli poctení návštevou taiwanskej delegácie z výskumného inštitútu pre priemyselné technológie ITRI (Industrial Technology Research Institute).
Členmi delegácie boli viceprezidenti ITRI Dr. Pei-Zen Chang & Dr. Chih-I Wu so svojimi kolegami, sprevádzaní vedúcim Taipejskej reprezentačnej kancelárie Bratislava Davidom Nan-Yang Lee.
Veľmi prínosná dikusia zahŕňala témy nášho výskumu a umožnila nám identifikovať niekoľko možností pre budúcu spoluprácu v oblastiach 2D materiálov, výkonovej elektroniky a neuromorfných čipov.
Taktiež sme sa dohodli na posilnení spolupráce cez nové výskumné projekty a výmenné pobyty študentov a výskumných pracovníkov.

ITRI je špičkovou inštitúciou pre aplikovaný výskum a dôležitým medzikrokom medzi základným výskumom vykonávaným na taiwanských univerzitách a celosvetovo uznávaným taiwanským priemyslom.
V rebríčku od Clarivate™ je ITRI tiež jedným zo 100 najlepších svetových inovátorov. Toto ocenenie získali dokopy šesťkrát, z toho päť z nich po sebe nasledujúcich rokoch, vďaka čomu sa stali najviac oceňovanou ázijskou inštitúciou v histórii a iba jednou z troch vládou podporovaných výskumných organizácií na tomto zozname v roku 2022.
Spolupráca medzi SAV a ITRI môže pomôcť výrazne zlepšiť zavádzanie našich inovácií do praxe.

ITRI:
https://www.linkedin.com/company/itri/
https://www.itri.org.tw/english/

Taipei representative office in Bratislava (TROB):
https://www.linkedin.com/in/david-lee-55993247
https://www.facebook.com/TaiwaninSlovakia/
https://www.roc-taiwan.org/sk_en/